Sobota 25.11.2017

Galeria zdjęć

Powitaj nas szkoło i bądź drugim domem, przyjaznym, bezpiecznym i miłym. tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić, nabierać mądrości i siły.

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Aktualności

• Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs "Kocham Cię Polsko'' wzorowany na popularnym programie telewizyjnym i odbył się pod czujnym okiem naszej pani od historii. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie, którzy reprezentowali 3 drużyny: Czerwone Maki , Białe Orły i Annoborskie Smoki. Podczas teleturnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o naszym kraju w kilku kategoriach takich jak: literatura, kalambury rysunkowe, zagadki muzyczne, układanie z liter wyrazów i urodziny - ogólna wiedza o Polsce. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą z zakresu polskiej literatury, muzyki czy historii. Rywalizacja była bardzo wyrównana, której towarzyszyła świetna zabawa. Nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego dopingu ze strony publiczności. Ostatecznie jury, w skład którego weszły p. Joanna Sternik i p. Sylwia Cieniuch jednogłośnie orzekły, że I teleturniej wiedzy o Polsce w naszej szkole wygrała drużyna Białych Orłów, w składzie Mateusz Kucharzyk, Damian Ochmański, Hania Wierzchoń, Monika Kisiel, Wiktoria Cieniuch i Malwina Powroźnik. Na koniec dziewczyny z kółka tanecznego uraczyły nas przepięknym tańcem z naszymi ojczystymi kolorami w roli głównej a Wiktoria Cieniuch zaprezentowała przepiękną balladę pt." Rok 966''. Mamy nadzieję, że taka forma obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zagości w naszej szkole na dłużej.

• 17 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Brzezinach po raz szósty odbył się pod patronatem Wójta Gminy Lubartów, Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięli w nim udział soliści ze wszystkich szkół podstawowych w Gminy Lubartów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Kisiel z kl I, Hanna Wierzchoń z kl IV i Wiktoria Cieniuch z kl VI. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Joanny Sternik i pana Pawła Urbana .Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że wszystkie dziewczeta zostały docenione przez jurorów i zostały nagrodzone lub wyróźnione. Hania Wierzchoń zdobyła II miejsce, a Wiktoria Cieniuch i Martyna Kisiel zostały wyróżnione.

• 14 listopada  2017 r.w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty finał  konkursu , na który przybyło wiele znakomitych osób związanych z Lublinem , wśród nich byli : wojewoda lubelski Przemysław Czarnek , wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak i Zdzisław Niedbała z kancelarii prezydenta Lublina.

Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów XXIX Liceum nastąpiło uroczyste wręczenie nagród finalistom.

Laureatką II miejsca w kategorii literackiej szkół podstawowych została uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Annoborze Malwina Powroźnik, której opiekunem jest  Małgorzata Rafał .

• W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, podczas uroczystości upamiętniających bohaterów narodowych, na cmentarzu parafialnym  w Lubartowie delegacja uczniów naszej szkoły zapaliła znicze na zbiorowym grobie legionistów poległych na terenie powiatu lubartowskiego.

• 7 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Annoborze odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Akcja została przeprowadzona w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni.pl  Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Akcja przebiegała zgodnie z przyjętym wcześniej przez dyrekcję szkoły, wychowawców oraz Edukatora harmonogramem. W ciągu dnia odbyły się spotkania Edukatora z dyrektorem szkoły, uczniami kl. I – VII oraz nauczycielami,  połączone z prezentacją filmów  i omówieniem podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa.