Sobota 17.11.2018

Galeria zdjęć

Powitaj nas szkoło i bądź drugim domem, przyjaznym, bezpiecznym i miłym. tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić, nabierać mądrości i siły.

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

• MECZ POLSKA- FRANCJA Z NASZYMI UCZNIAMI W ROLI KIBICÓW

W dniu 10,11.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowej imprezie ,jakim był mecz w piłkę ręczną. Zawodniczki MKS PERŁA LUBLIN zmierzyły się z drużyną z Francji. Mecz był pełen emocji i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka i zakończył się remisem 22:22.

Radością napawa ,że większość uczniów kocha sport i chce przeżywać emocje z nim związane na żywo, gdyż kibicowanie jest jednym z elementów życia sportowego, inspiruje  i motywuje do własnej aktywności fizycznej i nie ważne czy będzie to piłka ręczna, koszykówka , noga, czy siatkówka , a może lekkoatletyka, ważne jest żeby po prostu się ruszać!

• OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole w dniu 9 listopada i miały one różnorodną formę. Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia od pracowników Nadleśnictwa Lubartów - "Ognia Niepodległości'', który został przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski. Następnie uczniowie razem z panią Iwonką Szumiec wykonali 100 pajacyków na stulecie Niepodległej. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczna i przepiękny polonez w wykonaniu uczniów klas 0-IV. Po części oficjalnej nasi uczniowie z klas V-VIII zmagali się w II szkolnym turnieju "KOCHAM CIĘ POLSKO''. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie, którzy reprezentowali 3 drużyny: Annoborskie Orły, Polskie Kwiaty i Czerwone Sokoły. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o Polsce w różnych konkurencjach takich jak: poprawna polszczyzna, kalambury rysunkowe, znane miejsca na mapie, zagadki muzyczne, ogólna wiedza o Polsce. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie jury w składzie pani Wiesława Woźniak i pani Joanna Sternik zdecydowało, że pierwsze miejsce w II turnieju szkolnym "Kocham cię Polsko'' zajęła drużyna Annoborskie Orły w składzie: Monika Kisiel, Maja Gziut, Malwina Powroźnik, Adrian Cybul, Dawid Cybyl i Konrad Żmuda. Na uczniów czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią Jagodę Włoch nową radną naszej miejscowości. Dziękujemy za obecność, miłe słowa i prezenty darowane w postaci książek do naszej szkolnej biblioteki. Uroczysto

• "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" -  SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Szkoła Podstawowa w Annoborze włączyła się w inicjatywę harcerzy z Hufca ZHP Zgierz , która polega na pobieraniu i przenoszeniu "Ognia Niepodległości" z cmentarza legionowego w Polskim Lasku pod Kostiunówką na Wołyniu (miejsca krwawej bitwy legionistów marszałka Piłsudskiego z Rosjanami) do miejsc pamięci w naszym regionie.
    Ogień Niepodległości przywieli do naszej szkoły pracownicy Nadleśnictwa Lubartów. Został on uroczyście przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski na uroczystości szkolnej poświęconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli Ogień Niepodległości do miejsc pamięci.Uczniowie klasy VIII zanieśli go na cmentarz parafialny w Lubartowie, gdzie jako delegacja szkół gminnych wraz z władzami gminy, miasta i powiatu Lubartowskiego, włączyli się w obchody Święta Niepodległości, składając Ogień Niepodległości na grobach poległych w obronie ojczyzny. Natomiast uczniowie z klas I-III zanieśli Ogień Niepodległości na cmentarz wojenny w Nowodworze Piaskach, oraz złożyli go przy obelisku upamiętniającym porucznika Jana Maleszyka, zamordowanego w Katyniu.
    Przekazywanie Ognia Niepodległości ma na celu, upamiętnienie bohaterskich Polaków, którzy oddali życie w obronie wolnej ojczyzny. Jest symbolicznym łącznikiem pomiędzy ojczyzną a poległymi za jej wolność, których mogiły znajdują się obecnie poza granicami Polski.

• WYNIKI KONKURSU - "Sowa biblioteczna"

Uczniowie klas II-VII wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać figurke czy maskotkę – sowę, jako symbol mądrosci i bibliotek. Do rywalizacji staneło 18 uczestników i oczywiście 18 sów wykonanych z różnorodnych materiałów. Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w głosowaniu na najpiękniejszą sówkę. I tak miejsce I przypadło figurce wykonanej przez Damiana Ochmańskiego z kl. VI, II-Wiktorii Cieniuch z kl. VII, III-Oli Walkowskiej z kl. II, IV- Hanii Błaszczak z kl. III a V- Wiktorii Cybul z kl. III i Damianowi Cybul z kl. II. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy słodycze. Sponsorem nagród był market Kaufland, którego kierownictwu składamy serdeczne podziękowania. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• WYRÓŻNIENIA SPORTOWE DLA NASZYCH UCZENNIC

W dniu 31 X 2018r. na Sesji Rady Gminy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe uczniom  naszej gminy. Ubiegły rok szkolny obfitował w wiele sukcesów  naszych wspaniałych lekkoatletek, niestety te prestiżowe zawody biegowe nie wchodziły w skład harmonogramu igrzysk szkolnych, dlatego nasza szkoła w tym roku  nie mogła ubiegać się o tytuł ,, NAJWIEKSZE SPORTOWE OSIAGNIĘCIE W GMINIE LUBARTÓW”. Za swoje osiągnięcia nasze uczennice: Monika Kisiel, Magdalena Kisiel oraz Aleksandra Sobstyn zostały WYRÓŻNIONE nagrodami książkowymi. Gratulujemy naszym sportsmenkom i życzymy dalszych sukcesów.