Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • "Kocham Cię Polsko''

  Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs "Kocham Cię Polsko'' wzorowany na popularnym programie telewizyjnym i odbył się pod czujnym okiem naszej pani od historii. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie, którzy reprezentowali 3 drużyny: Czerwone Maki , Białe Orły i Annoborskie Smoki. Podczas teleturnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o naszym kraju w kilku kategoriach takich jak: literatura, kalambury rysunkowe, zagadki muzyczne, układanie z liter wyrazów i urodziny - ogólna wiedza o Polsce. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą z zakresu polskiej literatury, muzyki czy historii. Rywalizacja była bardzo wyrównana, której towarzyszyła świetna zabawa. Nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego dopingu ze strony publiczności. Ostatecznie jury, w skład którego weszły p. Joanna Sternik i p. Sylwia Cieniuch jednogłośnie orzekły, że I teleturniej wiedzy o Polsce w naszej szkole wygrała drużyna Białych Orłów, w składzie Mateusz Kucharzyk, Damian Ochmański, Hania Wierzchoń, Monika Kisiel, Wiktoria Cieniuch i Malwina Powroźnik. Na koniec dziewczyny z kółka tanecznego uraczyły nas przepięknym tańcem z naszymi ojczystymi kolorami w roli głównej a Wiktoria Cieniuch zaprezentowała przepiękną balladę pt." Rok 966''. Mamy nadzieję, że taka forma obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zagości w naszej szkole na dłużej.

 • Hanna Wierzchoń, Wiktoria Cieniuch i Martyna Kisiel wyróżnione na Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Brzezinach

  17 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Brzezinach po raz szósty odbył się pod patronatem Wójta Gminy Lubartów, Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięli w nim udział soliści ze wszystkich szkół podstawowych w Gminy Lubartów.

  Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Kisiel z kl I, Hanna Wierzchoń z kl IV i Wiktoria Cieniuch z kl VI. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Joanny Sternik i pana Pawła Urbana .Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że wszystkie dziewczeta zostały docenione przez jurorów i zostały nagrodzone lub wyróźnione. Hania Wierzchoń zdobyła II miejsce, a Wiktoria Cieniuch i Martyna Kisiel zostały wyróżnione.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 14 listopada  2017 r.w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty finał  konkursu , na który przybyło wiele znakomitych osób związanych z Lublinem , wśród nich byli : wojewoda lubelski Przemysław Czarnek , wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak i Zdzisław Niedbała z kancelarii prezydenta Lublina.

      Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów XXIX Liceum nastąpiło uroczyste wręczenie nagród finalistom.

  Laureatką II miejsca w kategorii literackiej szkół podstawowych została uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Annoborze Malwina Powroźnik, której opiekunem jest  Małgorzata Rafał .

  Organizatorami IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego " W hołdzie bohaterom'' byli:  XXIX Liceum Ogólnokształcące im. majora Hieronima Dekutowskiego  PS."Zapora'' w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury Należy wspomnieć , że honorowy patronat nad konkursem objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Rok 2017 to 700 rocznica nadania praw miejskich Lublinowi. To wydarzenie stało się  inspiracją do zaproponowania tematyki konkursu związanego z Lublinem .

  Konkurs poświęcony był osobom związanym z tym miastem , które wywarły wpływ na rozwój polityczny, gospodarczy i kulturalny naszego miasta wojewódzkiego min. Wincenty Pol , Hieronim Łopaciński , Juliusz Osterwa , Bolesław Prus , Józef Czechowicz i Julia Hartwig.

  Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 5-7 i oddziałów gimnazjalnych z klas II-III  województwa lubelskiego i realizowany był w dwóch formach: literackiej i plastycznej.

  Malwina przygotowała wzruszające opowiadanie z Julią Hartwig w roli głównej na tle dziejów miasta Lublina pt:'' Dzień z życia...".

   

  Gratulujemy Malwinie sukcesu i życzymy jej dalszej radości pisania.

   

 • "PAMIĘTAMY" - UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA OBCHODACH ŚWIĘATA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W LUBARTOWIE

  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, podczas uroczystości upamiętniających bohaterów narodowych, na cmentarzu parafialnym  w Lubartowie delegacja uczniów naszej szkoły zapaliła znicze na zbiorowym grobie legionistów poległych na terenie powiatu lubartowskiego.

 • 7 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Annoborze odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Akcja została przeprowadzona w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni.pl  Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. 

  Akcja przebiegała zgodnie z przyjętym wcześniej przez dyrekcję szkoły, wychowawców oraz Edukatora harmonogramem. W ciągu dnia odbyły się spotkania Edukatora z dyrektorem szkoły, uczniami kl. I – VII oraz nauczycielami,  połączone z prezentacją filmów  i omówieniem podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa.

  Uczniowie kl. IV-VII brali udział  w warsztatach na temat bezpieczeństwa w kontakcie z innymi użytkownikami Internetu, bezpieczeństwa własnego wizerunku i wiarygodności w sieci.

  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego zakończył się szkoleniem członków Rady Pedagogicznej. Dodatkowo Edukator przekazał plakaty, filmy i broszury na temat cyberbezpieczeństwa, adresowane do nauczycieli i rodziców. Przy okazji wszystkich tych spotkań uczniowie, nauczyciele oraz wychowawcy zapoznali się z zasobami portalu programu oraz całą gamą materiałów, których zadaniem jest wspomóc działania szkoły w zakresie budowania szkolnego cyberbezpieczeństwa.

  Działania te uświadomiły uczestnikom akcji zarówno korzyści jak i zagrożenia oraz ryzyko wynikające z korzystania z narzędzi cyfrowych.

  Działania związane z udziałem naszej szkoły w projekcie będą kontynuowane. Zapraszamy do galerii Album Fotograficzny

 • I MIEJSCE JAKUBA POWROŹNIKA W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "JESTEM WIDOCZNY"

  31 października odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem widoczny”, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Mieczysławce. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku od 3-6 lat, które miały zaprojektować swój znaczek odblaskowy. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród najmłodszych dzieci bezpiecznych zachowań na drodze i uświadomienie im, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w nocy i w okresie jesienno-zimowym. Na konkurs wpłynęło 69 prac dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Lubartów. I miejsce spośród wszystkich uczestników zajął uczeń naszej szkoły Kuba Powroźnik lat 6, którego wychowawcą jest p. Małgorzata Rafał. Serdecznie gratulujemy naszemu małemu artyście i życzymy mu kolejnych sukcesów.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie, które odbędzie się w dniu 08.11.2017r (środa) o godzinie 16.00

  Na spotkaniu będą państwo mogli dowiedzieć się o  postępach i wynikach nauczania swoich dzieci.

 • OGŁOSZENIE

  Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 02.11.2017(czwartek) oraz 03.11.2017 (piątek) –są  dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA GAZETKĘ SZKOLNĄ !!!

  Spośród wielu propozycji na nazwę szkolnego czasopisma Grono Pedagogiczne wybrało taką, która odnosi się zarówno do naszej szkoły, jak i miejscowości. Zwyciężył zatem tytuł: „Annoborskie sprawki ze szkolnej ławki”, którego autorem jest Piotr Wojtyła z klasy V.
  Pomysłodawcy gorąco GRATULUJEMY !

 • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA WOJENNEGO 26.10.2017


  Cyklicznie, co roku w drugiej połowie października  uczniowie Szkoły Podstawowej w Annoborze wrz z opiekunami panią Sylwią Cieniuch i Anną Nogal sprzątają i porządkują cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Nowodworze Piaskach. Cmentarz ten jest położony w lesie nowodworskim w odległości ok.2 km od naszej szkoły. Prace porządkowe polegają na wygrabieniu liści i usunięciu śmieci.
  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracują przy porządkowaniu cmentarza, Rozumieją potrzebę zachowania pamięci o zmarłych, którzy polegli walcząc czasem z daleka od swoich ojczyzn i domów rodzinnych. Wiedzą, że gdzieś na świecie jest wiele mogił polskich żołnierzy, o które też ktoś dba. W ten sposób chcą podziękować za tę okazywaną po dziś dzień pamięć. Nie zapominamy o poległych w nieznanych mogiłach, każdemu poległemu należy się pamięć i szacunek. Wielu z nich nigdy nie zostało zidentyfikowanych, a dokonali żywotu tysiące kilometrów od swoich rodzinnych stron.
  Po uprzątnięciu mogił uczniowie   zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów.

  Akcja porządkowania cmentarza odbywa się w ramach realizacji programu wychowawczego "Pamięc wiecznie żywa"

 • TRZYMAJ FORMĘ - WYJAZD NA BASEN AQUA LUBLIN

  W ramach programu wychowawczego ,pod hasłem ,, TRZYMAJ FORMĘ"  w dn 25.10.2017r. uczniowie z klas IV-VII wyjechali  na  największy i najnowocześniejszy Aquapark z basenem olimpijskim w Lublinie. Wyjazd  miał na celu promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego . Na 50-metrowym basenie olimpijskim można zadbać o kondycję fizyczną i sprawdzić swoje umiejętności, a w Aquaparku cieszyć się atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Wśród wielu atrakcji uczniowie mogli skorzystać z  wodnego  placu zabaw w  kształcie statku pirackiego, jacuzzi, basenu do nauki pływania, rwącej rzeki prowadzącej na zewnątrz obiektu, 2 zjeżdżalni  o długości 45 i 72 m, zjeżdżalni rodzinnej, saunarium z gabinetem masażu. 

  Każda forma ruchu to dobrodziejstwo dla naszego zdrowia , a w szczególności pływanie ma pozytywny wpływ na harmonijny rozwój motoryczny  dzieci i młodzieży, a przy tym rewelacyjnie  wpływa na układ kostno- stawowy. Nie można  też zapomnieć o hartowaniu i odprężającej funkcji wody. Naszym uczniom bardzo podobał się wyjazd na nowoczesny obiekt Aqua Lublin. Przeżyły tam niezapomniane , beztroskie i radosne chwile.Zapraszamy do galerii Album Fotograficzny

 • ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  Informujemy, że od października funkcjonuje w naszej szkole świetlica środowiskowa. Środki na jej funkcjonowanie pochodzą z GOPS w Lubartowie. Zajęcia na świetlicy odbywają się w:

  - poniedziałki w godz. 13.30 -14.30

  - wtorki w godz. 12.35 -14.35

  - czwartki w godz. 12.35 -13.35

  Zajęcia prowadzi pani Joanna Sternik.

  Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VI oraz oddział przedszkolny.

 • Już po raz XVII odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie Powiatowy Konkurs Plastyczny "JAN PAWEŁ II- NASZ PAPIEŻ" Bardzo się cieszymy, ze wśród ponad 700 prac plastycznych, które wpłynęły jury nagrodziło pracę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły Natalię Małyskę z kl IV. Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów. Pracę Natali możecie obejrzeć w galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY.

   

   

 • ŚLUBOWANIE KLASY I

  Bardzo ważnym  momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w  Annoborze dnia 18 października 2017 r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi, sprawnościowymi i tanecznymi ( przepiękny polonez).Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Po krótkim przemówieniu pani Dyrektor, uczniowie złożyli przysięgę, następnie pani Dyrektor pasowała ,każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia symbolicznym ołówkiem. Potwierdzeniem tego wydarzenia były stemple pierwszaków wykonane jednym palcem. Również w tym uroczystym dniu uczniowie klasy pierwszej byli pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki. Złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców . Wszystkim pierwszakom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu szkolnych sukcesów.

   

 • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA 16.10.2017r.

   

  W dniu 16.10.2017r. odbyło się  w Szkole Podstawowej w Annoborze ,,Dzień  Pieczonego Ziemniaka".

   Pogoda była piękna i sprzyjała  integracji dzieci, rodziców i nauczycieli .Ruch na świeżym powietrzu  i wspólne zmagania sportowe ,wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

  Impreza odbyła się dzięki  zaangażowaniu pana Andrzeja Kiellera  ,który zadbał  o to, aby ziemniaki  doszły w  ognisku. Pani Iwona Szumiec przeprowadziła  konkurencje sprawnościowe dla klas I-VII, zaś pani Małgosia Rafał  i pani Emilka Bożym  przeprowadziły konkurencje dla  przedszkolaków. Został też przeprowadzony konkurs na Ziemniaczanego  Strongmena , którym został Jakub Budzyński, II m. zajął Jakub Woliński, zaś III m. Damian Ochmański. Na koniec został rozegrany mecz w piłkę nożną  dziewczyny kontra chłopaki. Po zaciętej  walce  zwyciężyli nasi chłopcy, pokonując dziewczyny 4: 0 .  Doping młodszych kolegów i koleżanek zagrzewał do gry obie drużyny. Cele imprezy takie jak :promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych , stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych , integracji i współpracy  pomiędzy uczniami, wykazywanie się pomysłowością  oraz twórczym działaniem zostały osiągnięte. Impreza tak jak pogoda tego dnia była bardzo udana.Zapraszamy do galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY na fotoreportaż z tego wyjątkowego dnia.

   


   

 • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

  Dzieci z klas 0- III w dniu 11 października wybrały się na oglądanie największej w Polsce wystawę z klocków LEGO, która miała miejsce w QUTLET CENTER w Lublinie. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na oglądanie ekspozycji, która zawierała największy na świecie samolot Air Force One zbudowany z miliona klocków. Oprócz tego dzieci miały możliwość zobaczenia scen z filmów i bajek, wydarzeń historycznych, Human Body, robotów, które poruszały się po naciśnięciu przycisku.  Jednak największą furorę robiła postać naszego piłkarza Roberta Lewandowskiego, Rafała Sonika wraz ze swoim quadem naturalnej wielkości i postać Marcina Gortata. Poza podziwianiem wspaniałych konstrukcji dzieci mogły pobawić się w strefie zabaw Lego Fun, gdzie znajdowały się stoliki do konstruowania własnych, mniejszych dzieł. Wycieczkę kończyła wizyta w restauracji MCDonalds, gdzie zjedliśmy posiłek, po którym udaliśmy do szkoły. Wystawa dostarczyła dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń i ogrom wspaniałej zabawy.

 • DOGOTERAPIA- WIZYTA NIEZWYKŁEGO GOŚCIA

  4 października 2017r.  dzieci z klas 0-III odwiedził niezwykły gość, jakim był czworonożny nowofundland o przesłodkim imieniu Cookie wraz ze swoim panem Markiem Bonatem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tej rasy psów a zwłaszcza tego, że dziś te psy są wspaniałymi ratownikami, a w stosunku do dzieci są bardzo opiekuńcze. W czasie spotkania dzieci poznały psie zwyczaje, dowiedziały się, co lubi pies, a co sprawia mu przykrość. Prowadzący przedstawił zasady jakich należy przestrzegać podczas zabawy z psem, a także opowiedział o sytuacjach, w których nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje. Dzieci mogły doświadczyć łagodności tego ważącego ponad 50 kilogramów psa, który wykonywał polecenia swojego pana i leżał spokojnie, gdy 30 osobowa grupa hałaśliwych i ciekawskich uczniów chciała go pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie.Spotkanie to było dla dzieci nauką a jednocześnie wspaniałą zabawą i dużym przeżyciem.

 • AKADEMIA AQUAFRESH

  aqua Już po raz drugi nasze przedszkolaki razem ze swoją panią biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej - AKADEMIA AQUAFRESH. Założeniem programu jest zachęcenie i propagowanie wśród dzieci i ich rodziców dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki oprócz tego, że codziennie będą myły ząbki w szkole to raz w tygodniu będą musiały wykonać zadanie ściśle związane z zaleceniami organizatora programu. Z założeniami całej akcji zostali zapoznani również rodzice, którzy otrzymali karty mycia ząbków w domu. W ramach tego programu przedszkolaki wezmą udział w konkursie „Uśmiech dziecka”, w którym nagrodami są tablety, zestaw zabawek , wyposażenie sali przedszkolnej i wiele innych. Program będzie realizowany od października do grudnia 2017 r.

 • RUSZYŁ KONKURS NA NAZWĘ GAZETKI SZKOLNEJ

  Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą nazwę przyszłej gazetki szkolnej!
  Każdy uczestnik może wymyślić dwie nazwy dla szkolnego dwumiesięcznika. Nazwa powinna kojarzyć się ze Szkołą Podstawową w Annoborze i dotyczyć życia szkolnego. Dobrze, żeby była krótka, łatwa do zapamiętania i oryginalna.
  Nazwę należy zapisać na kartce i włożyć ją do koperty, którą następnie trzeba zakleić. Na kopercie należy napisać wyraźnie imię, nazwisko i klasę ucznia. Prace składamy do wychowawców klas lub do opiekuna  przyszłego Szkolnego Koła Dziennikarskiego - p. Emilii Bożym do dnia 13 października 2017 roku. Wyniki zostaną ogłoszone do końca bieżącego miesiąca.

   

 • I MIEJSCE MONIKI KISIEL W MEMORIALE IM. RYSZARDA KALBARCZYKA W LESZKOWICACH

  2.X.2017r. w Leszkowicach odbył się kolejny Memoriał imienia Ryszarda Kalbarczyka. Do Leszkowic zjechały się drużyny  biegaczy z większości szkół całego powiatu lubartowskiego.

  Nasza uczennica Monika Kisiel wywalczyła I miejsce, zaś drużynowo dziewczęta z naszej szkoły zajęły IX miejsce  w powiecie. To duży sukces dziewcząt i trenera pani Iwony Szumiec, tym bardziej, że drużyna naszych dziewcząt rywalizowała z  dużo większymi szkołami z całego powiatu .  

  Monice serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w karierze sportowej .

  Dziękujemy całej drużynie dziewcząt  i pani trener Iwonie Szumiec za to, że dzięki ich wysiłkowi nasza szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce szkół w powiecie lubartowskim.

strona: