Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  Informujemy, że od 24 października funkcjonuje w naszej szkole świetlica środowiskowa. Środki na jej funkcjonowanie pochodzą z GOPS w Lubartowie. Zajęcia na świetlicy odbywają się w:

  - środy w godz. 14.25 -16.25

  - czwartki w godz. 14.25 -16.25

  Zajęcia prowadzi pani Joanna Sternik.

  Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VIII oraz oddział przedszkolny.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 12.10 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poprzez część artystyczną i piękną piosnkę pt.: PRZEPRASZAMY WAS ZA WSZYSTKO podziękowali nauczycielom za ich codzienny trud przekazywania wiedzy oraz wychowywanie wciąż nowych pokoleń. Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

  Piękne życzenia dla nauczycieli odczytali: Kuba Woliński i Damian Ochmański. A oto ich treść:

  „Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku, niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu".

 • Wycieczka na Majdanek

  Wycieczka na Majdanek

  3 października uczniowie klas VII-VIII pojechali na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 mieścił się tu niemiecki obóz koncentracyjny. Po przybyciu na miejsce czekała na nas pani przewodnik. Pod jej czujnym okiem uczniowie zostali oprowadzeni szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić baraki obozowe i poznać warunki, w jakich żyli więźniowie. Ogromnym wrażenie wywarły na nas wszystkich komory gazowe, krematorium oraz „doły śmierci”, w których jednego dnia Niemcy zabili około 18 tysięcy Żydów. Pobyt na Majdanku uczniowie zakończyli w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu.

  Następnie udaliśmy się do kina na projekcję filmu „Dywizjon 303”. Film opowiada prawdziwą historię polskich lotników, członków słynnego Dywizjonu 303 od momentu szkolenia, aż po słynną i największą bitwę powietrzną II wojny światowej.

  Pobyt na Majdanku i film uświadomiły uczniom, że należy doceniać fakt, iż żyjemy w wolnym, niepodległym kraju i musimy pamiętać o tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 17.10.2018r (środa) w godz. 16.00-17.00.

 • Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

  Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

  Szkolna biblioteka bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą jest market Biedronka. W tym celu uczniowie klas I-III wzięli udział w „Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania”. Dzieci przebrane za ulubione postaci pluszaków-Słodziaków wysłuchały opowiadania z książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie wzięły udział w zabawach muzycznych, plastycznych i językowych pod kierunkiem bibliotekarza pani Sylwii Cieniuch.

 • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE JAWIDZ

  PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE JAWIDZ

  18 września  2018 r.  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią i rodzicami wybrały się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Jawidz. Celem wizyty było sprawdzenie czy " pani jesień'' zawitała już do lasu. Na miejscu na przedszkolaków czekał podleśniczy Michał Walkowski tata naszego Krzysia, który opowiedział nam o przygotowaniach zwierząt do zimy oraz o wycince drzew zaatakowanych przez korniki. Dzieci były bardzo zdziwione, że taki mały owad może powodować takie wielkie szkody. Korzystając ze słonecznej pogody udaliśmy się na spacer po leśnych ścieżkach, gdzie przedszkolaki mogły podziwiać uroki przyrody oraz przyjrzeć się z bliska darom jesieni, np. grzybom, kasztanom i żołędziom. Po długim spacerze przedszkolaki chętnie zjadły kiełbaski upieczone samodzielnie przez nich przy ognisku. Na zakończenie wizyty dzieci mogły pobawić się na placu zabaw oraz spędzić miło czas na zabawach ze swoimi rodzicami. Ile było przy tym śmiechu.

 • JUBILEUSZOWA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA– Polska

  JUBILEUSZOWA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA– Polska

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W naszej szkole akcja została przeprowadzona w dniu 20 września 2018 r. Uczniowie z klas 0-III porządkowali okolice boiska szkolnego, a uczniowie klas IV-VIII zebrali śmieci w okolicy dróg prowadzących przez naszą miejscowość.

 • ZAJĘCIA NA BASENIE

  ZAJĘCIA NA BASENIE

  Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły realizują czwartą godzinę  wychowania fizycznego na krtytej pływalni "Orka" w Wólce Rokickiej" Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i podoba im się taka alternatywa dla zwyczajnych lekcji WF-u

 • WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1 W dniu 12.09.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas III-VIII w demokratycznych wyborach zagłosowali na swoich przedstawicieli. Komisja skrutacyjna, po przeliczeniu głosów, ogłosiła wyniki głosowania. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII Aleksandra Sobstyn, Zastępcą – Jakub Woliński także z klasy VIII, zaś Sekretarzem- Wojciech Barwiński uczeń klasy VII. Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego uczniowie wybrali p. Iwonę Szumiec.

   

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 11.09.2018 o godz. 16.00 w naszej szkole. Bedziecie się państwo mogli poznać zasady oceniania uczniów z poszczególonych przedmiotów  w bieżącym roku szkolnym.

  ZAPRASZAMY

 • Uczniowie na nagraniu programu"The Voice Kids''.

  Uczniowie na nagraniu programu"The Voice Kids''.

  4 września uczniowie z klas V-VIII udali się na nagranie popularnego programu telewizyjnego „The Voice Kids". Nagranie miało miejsce w studio ATM w Warszawie. Sesja nagraniowa z krótką przerwą trwała aż 7 godzin a jej efekty będzie można obejrzeć w bitwach grupy Tomsona i Barona wyemitowanych w grudniu. Uczniowie mogli na żywo poznać pracę telewizji od tzn. kuchni. W trakcie nagrania mieliśmy okazję posłuchać talentów wokalnych dzieci, zobaczyć pracę członków ekipy min. operatorów kamer, świateł, muzyków, prowadzącym oraz przyjrzeć się z bliska takim artystom jak: Tomson i Baron, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Barbara Kurdej - Szatan i Tomasz Kammel. Czas spędzony na planie uświadomił uczniom, jak długo i intensywnie musi pracować sztab ludzi abyśmy  mogli obejrzeć godzinę programu. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi z naszej telewizyjnej przygody.

 • POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT- KONKURS DLA UCZNIÓW

  POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT- KONKURS DLA UCZNIÓW

  Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

  Czekamy na projekty:

  • wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
  • w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
  • które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.

  Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

  Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:

  • grupa 1 – klasy I-IV,
  • grupa 2 – klasy V-VIII.

  Uwaga: Prace uczniów mogą zgłaszać jedynie szkoły podstawowe, przy czym jeden uczeń może wysłać maksymalnie jedną pracę, a jedna szkoła – maksymalnie po trzy prace z każdej grupy wiekowej.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data wpływu) na adres:
  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
  ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
  z adnotacją: Departament Rolnictwa i Środowiska – konkurs „Pokoloruj swój Świat”.

  Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi 10 prac w każdej grupie. Najzdolniejsi autorzy otrzymają: tablety (za I miejsce), telefony komórkowe (II miejsce) oraz aparaty fotograficzne (III miejsce). Do pozostałych wyróżnionych (miejsca IV-X) trafią gry planszowe.

  Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem (81) 478 13 28 u Beaty Gajak z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

  https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


  Wakacje minęły i w poniedziałek 3 września 2018 r . rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2018/2019. Przed nami dużo wyzwań i wiele pracy. Wszyscy wrócili wypoczęci i pełni energii. W tym roku czeka naszych uczniów wiele dodatkowych zajęć rozwijających ich zainteresowania i pasje.Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu "Edukacja naszą szansą" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.Od tego roku szkolnego nasi uczniowie będą realizować jedną godzinę wychowania fizycznego na nowo otwartym basenie w Wólce Rokickiej. Otrzymaliśmy dwa monitory interaktywne z projektu "Aktywna Tablica"realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu nasi uczniowie, będą mogli uczyć się i poznawać świat przy pomocy najnowszych technologii cyfrowych.Czekamy jeszcze na zakup pomocy dydaktycznych i zakończenie termodernizacji budynku naszej szkoły. Na bieżąco będziemy informować o wszystkim na naszej stronie internetowej spannobor.edupage.org

   

  Zapraszamy.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 03.09.2018 r. o godz. 10.00. Msza św na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie o godz. 8.00.

 • BIP
  16.07.2018

  Zapytanie ofertowe nr 1/2018 na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”. - zapraszamy na BIP

   

   

  Informujemy, iż od dnia 15.07.2018 r. aktualne informacje dotyczące zamówień publicznych i zapytań ofertowych w związku z realizowanymi projektami unijnymi będą publikowane tylko na bieżącej stronie BIP /text/?text=text/text19&subpage=0

   

 • WYNIKI NAUCZANIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZK. 2017/2018

  WYNIKI NAUCZANIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZK. 2017/2018

  22 czerwca  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor powitała zebranych uczniów i rodziców. Swoją obecnością zaszczycił nas również Radny wsi i kolonii Annobór,  Pan Jerzy Piekarczyk, który podarował zestaw cennych książek do biblioteki szkolnej. Po zabawnej scence o tematyce wakacyjnej przedstawionej przez uczniów klas VI-VII Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe najlepszym uczniom w tym roku szkolnym. Wśród wyróżnionych z klas IV-VII znaleźli się:

  Piotr Wojtyła  z klasy V– średnia ocen 5,26

  Wiktoria Cieniuch z klasy VI – średnia ocen 5,18

  Martyna Majewska z klasy V – średnia ocen 5,09

  Maja Gziut z klasy IV- średnia ocen 5,0

  Wiktoria Mucha z klasy IV – średnia ocen 5,0

  Hanna Wierzchoń  z klasy IV – średnia ocen 4,9

  Damian Ochmański z klasy V – średnia ocen 4,9

  Dawid Cybul z klasy V – średnia ocen 4,81

  Kacper Bordzoł i Wiktoria Cieniuch – 100% frekwencja

  Monika Kisiel, Magdalena Kisiel, Aleksandra Sobstyn z klasy VII – wysokie osiągnięcia sportowe.

  Niestety w związku z awarią aparatu fotograficznego nie dysponujemy zdjęciami z tej uroczystości. Jeżeli rodzice zechcą podzielić się swoimi zdjęciami będziemy niezmiernie wdzięczni. Zdjęcia prosimy wysyłać na adres spannobor@wp.pl z dopiskiem ZDJĘCIA

  Wszystkim uczniom gratulujemy ukończenia kolejnych klas i życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenie we wrześniu.

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  20 czerwca klasa IV wraz z wychowawczynią wyruszyła do Szkoły Podstawowej w Łucce. Na placu szkolnym  w obecności policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie uczniowie zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z pokonaniem toru egzaminacyjnego i zdali egzamin. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

 • FESTYN RODZINNY

  FESTYN RODZINNY

  12 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Chociaż pogoda sprawiła nam figla, to i tak zabawa się udała. Na scenie prezentowały się kolejno grupy wokalne, taneczne i teatralne. Można było poczęstować się kiełbaską z ogniska i wziąć udział w rodzinnych zmaganiach sportowych. Najmłodsi świetnie bawili się na dmuchanym zamku, który ufundował Radny naszej wsi Pan Jerzy Piekarczyk. Na koniec wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali owocowe nagrody i słodycze. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom festynu: Radnemu wsi i kolonii Annobór, panu Jerzemu Piekarczykowi, marketowi Kaufland, firmie Goodyear.

 • III GMINNY PRZEGLĄD TANECZNY W NOWODWORZE

  III GMINNY PRZEGLĄD TANECZNY W NOWODWORZE

  W dniu 08.06.2018r. odbył się III Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych w Nowodworze. Nasza szkoła jest współorganizatorem tego przeglądu. W tym roku do konkursu przystąpiły 4 zespoły w kategorii klas IV-VII i 2 zespoły w kategorii klas I-III.

  Nasze uczennice z zespołu FUEGO okazały się bezkonkurencyjne i zajęły I miejsce oraz Puchar .W jury zasiedli: p. Adrian Krać, p. Sylwia Wójcik oraz p. Waldemar Fiuta.

  Uczestnicy otrzymali w nagrodę skakanki, żeby pięknie wyrzeźbić swoje nogi a muzyka taneczna rozruszała nawet tych najbardziej opornych.

 • XXVII KONFRONTACJE TANECZNE O PUCHAR BURMISTRZA LUBARTOWA

  XXVII KONFRONTACJE TANECZNE O PUCHAR BURMISTRZA LUBARTOWA

  W dniu 02.06.2018r. nasz szkolny zespół taneczny FUEGO wziął kolejny raz udział w Konfrontacjach Tanecznych. Był to istny festiwal tańca. 23 zespoły walczyły o Puchar Burmistrza Lubartowa. Dziewczęta z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo ładnie w dwóch układach tanecznych i oprócz pamiątkowego pucharu wyniosły wiele pozytywnych wrażeń i inspiracji w dziedzinie tańca. Wiele plusów niesie ze sobą taniec, ponieważ niweluje stres, daje dużo radości ,jednoczy grupę, uczy współpracy, a więc nie liczy się tylko zwycięstwo, gdyż na szali kładziemy nasze zdrowie , sylwetkę i dobry nastrój. Brawo dla was dziewczyny!

strona: