Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • KONSULTACJE

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 28.05.2018r (poniedziałek) w godz. 16.00-17.00.

 • III MIEJSCE HANI WIERZCHOŃ NA III GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI LUDOWEJ

  11 maja 2018 r w Wólce Rokickiej już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenek Ludowych. Naszą szkołę reprezentowały Hania Wierzchoń z kl IV i Martyna Kisiel z kl I. Jury po burzliwych obradach oceniło występ Hani Wierzchoń na III miejsce. Gratulujemy Hani i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Bieg o Błękitną Wstęgę Wisły

  W dniu 06.05.2018r. odbyły się biegi o ,, BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ WISŁY"' w Puławach.

  Nasze uczennice: Monika Kisiel, Magdalena Kisiel oraz Aleksandra Sobstyn wzięły udział w tych biegach, które wchodzą w skład Grand Prix biegów Polski Środkowo- Wschodniej.  Dziewczyny rywalizowały na dystansie 1000 m Monika wywalczyła III miejsce oraz nagrodę w postaci sportowej torby eraz z koszulką z logo biegów. Aleksandra Sobstyn zajęła V miejsce, wyprzedzając w stawce biegu Magdalenę Kisiel która wbiegła na linię mety za nią i zdobyła VI miejsce. Dziewczęta otrzymały medale oraz koszulki. Gratulacje!

 • „BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE i”

  8 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie psychologów PPP w Lubartowie pani Patrycji Czerwonka i Małgorzaty Białek z uczniami klas IV-VII. Tematem warsztatów było „Bezpieczeństwo w sieci”. Zajęcia były bardzo ciekawe co wzbudzało większe zainteresowanie słuchaczy.

 • SPOTKANIE Z KSIĄŻKAMI W BIBLIOTECE W TRZCIŃCU

  We wtorek 8 maja 2018 roku biblioteka w Trzcińcu zamieniła się w kolorowy świat opowieści teatralnej. Nasi uczniowie ze szkoły klas I - III otrzymali zaproszenie na spektakl pt. ,, Na tropie afery , gdzie podziały się litery" Pewnego dnia okazuje się , że z książek znajdujących się w bibliotece  zniknęły wszystkie litery. Pani bibliotekarka podejrzewa , że ktoś te litery ukradł i prosi o pomoc detektywa. Spektakl zakończył się obietnicą wypożyczania i czytania książek z biblioteki. Barwne i dowcipne przedstawienie wzbudziło wiele radośći.

 • II MIEJSCE Moniki Kisiel w Zamościu

  W dniu 02.05.2018r. odbył się V Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy w Zamościu. Nasze uczennice: Monika Kisiel, Magda Kisiel i Ola Sobstyn wzięły udział w trudnej rywalizacji. Wielką radość sprawiło nam zajęcie II miejsca przez Monikę Kisiel, która do końca walczyła z reprezentantką z Lublina i niewiele brakowało jej żeby wygrać. Magda Kisiel zajęła w swojej kategorii wiekowej V miejsce, a Ola Sobstyn wbiegła tuż za nią i uplasowała się na VI pozycji. Warunki biegowe były dosyć trudne ze względu na dość mocno prażące słońce. Gratulujemy naszym zawodniczkom za piękną sportową walkę.

  Warto również wspomnieć ,że data 02 05. to DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ i podczas imprezy biegowej w uroczym Zamościu obchodzono z "pompą" to święto. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak prestiżowej uroczystości.

 • WOLNE DNI

  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego2017/2018 30.04.2018,  4.05.2018, 2.05.2018 –są  dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 26.04.2018 r (czwartek) o godzinie 16.00

 • Goście ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej

  Z okazji Dnia Ziemi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Aleksandrę Włoch i pana Kamila Żelazek, przedstawicieli Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej, którzy w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie „Działania edukacyjne w zakresie selektywnego zbierania odpadów na terenie ZKGZL” przedstawili nam prezentację pt. „Jak i dlaczego segregować odpady? Następnie przeprowadzili pogadankę i quiz z nagrodami.

 • UR0CZYSTOŚĆ KU CZCI JANA PAWŁA II

  W dniu 10.04.2018r. w naszej szkole przeżyliśmy wyjątkowe chwile, wspominając i oddając hołd Świętemu Janowi Pawłowi II. Była to okazja do refleksji oraz do przypomnienia osoby Papieża Polaka.

  W tym roku nasza uroczystość przebiegała pod hasłem: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - ŚWIADEK NADZIEI, WIARY I MIŁOŚCI i miała na celu kształtowanie wrażliwości na prawdy zawarte w nauce Św. Jana Pawła II.

  Słowem i pieśniami, nasi uczniowie uczcili pamięć niezwykłego człowieka i wybitnego Polaka. Uroczystości towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, dzięki p. Pawłowi Urbanowi oraz Julce Sierocińskiej, która poruszyła nasze serca grą na skrzypcach, a nad całością czuwała p. Iwona Szumiec .

  Swoją obecnością zaszczycili nas przemili goście w osobach: p .Katarzyny Brzozowskiej. p.Stanisława Borzęckiego i p.Tadeusza Wiaka. W ten sposób Annobór oddał hołd naszemu największemu, wyjątkowemu i niezapomnianemu rodakowi.

   

 • III MIEJSCE SIÓSTR MONIKI I MAGDY KISIEL NA GRAND PRIKS POLSKI SRODKOWO WSCHODNIEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W dniu 08.04.2018r.odbyły się w Leszkowicach biegi Pierwiosnka. Jest to jeden z biegów Grand Prix Polski Środkowo - Wschodniej. Nasze uczennice; Monika i Magda Kisiel oraz Aleksandra Sobstyn oczywiście przystapiły do rywalizacji. Monika i Magda Kisiel zajęły III  miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zaś Ola Sobstyn była IV. Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • NASI UCZNIOWIE SADZĄ LAS- "POSADŹ SWOJE DRZEWO"

  Uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w piątej edycji akcji „Posadź Swoje Drzewo"  w dniu 6 kwietnia przy parkingu leśnym ,,Stary Tartak" zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie i Nadleśnictwo Lubartów, która odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjno-edukacyjnej „1000 drzew na minutę". Zwiedzili również Szkółkę Leśną Stróżek i dowiedzieli się więcej na temat funkcjonowania szkółki oraz poznali historię drzewa od nasiona do jego dorosłej formy. 

   

 • MALWINA I WIKTORIA LAUREATKAMI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

      26 marca  w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Poświęconego Historii i Topografii Miasta Lublin ,, Historyczne miejsca, historyczne postacie – 100 lat Niepodległej w Lublinie” . Celem konkursu było m.in. zapoznanie uczniów z historią Lublina, losami znanych obywateli miasta Lublin, zachęcenie do zgłębiania wiedzy na temat topografii i  historii miasta, zainteresowanie uczniów mało znanymi faktami z przeszłości miasta i jego mieszkańców w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Spośród 150 prac literackich jury doceniło teksty naszych uczennic– Malwiny Powroźnik z klasy V oraz Wiktorii Cieniuch z klasy VI. Obydwie uczennice zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięstwo przyniosły im prace literackie, w których w oryginalny i twórczy sposób odniosły się do znanych z historii postaci związanych z Lublinem. Dziewczynki zostały przygotowane przez panie: Małgorzatę Rafał i Sylwię Cieniuch. Konkurs objęli  honorowym patronatem Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk,  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie – Pani Ewa Momot. Laureatkom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 • WARSZTATY WIELKANOCNE Z RODZICAMI

  Święta Wielkanocne są radosnym okresem, na który z wytęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne wspaniałej tradycji i zwyczajów, które warto celebrować i przekazywać młodemu pokoleniu. Na kilka dni przed Wielkanocą przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Annoborze spotkali się ze swoimi rodzicami aby utrwalić wiedzę o naszych polskich tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Spotkanie było okazją dla rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pisanki, które potem ozdobiły szkolny korytarz, przez co magia świąt zagościła w naszej szkole.

 • NASI UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

  27 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzno-Językowy pod hasłem Ortografia? Lubię to!  Celem konkursu było m.in.  promowanie wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii i zagadnień językowych oraz sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Majewska z kl. V, Wiktoria Cieniuch i Mateusz Kucharzyk z kl. VI przygotowani przez p. Sylwię Cieniuch. Po napisaniu dyktanda i testu ortograficzno-językowego jury wyłoniło zwycięzców, a wśród wyróżnionych znaleźli się Martyna Majewska i Mateusz Kucharzyk. Gratulujemy!

 • WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBARTOWIE

  W dniu 22 marca przedszkolaki i uczniowie kl. I-III wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Lubartowa. Pierwszym miejscem, które zwiedziły dzieci była Komenda Powiatowej Straży Pożarnej gdzie poznaliśmy tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania zostaliśmy  zapoznani z ciekawostkami związanymi z pracą strażaków oraz z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Na początku dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Następnie strażacy zabrali nas do garażu, w którym mogliśmy oglądać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej pracy strażacy. Jednak największą ciekawość wzbudziły wozy strażackie. Na nasze przybycie zawyły i zaświeciły radośnie. Dzieci mogły je z bliska obejrzeć oraz wsiąść do środka i poczuć się jak strażak.Spotkanie to uświadomiło wszystkim, jak niebezpieczny i odpowiedzialny jest ten zawód. Po wizycie u strażaków udaliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej, aby obejrzeć baśń muzyczną ”W tajemniczej krainie krasnali” w wykonaniu aktorów teatru muzycznego z Łodzi. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem oglądały spektakl, ale również brały czynny udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie przedstawienia odbyło się losowanie nagród rzeczowych, jedną z nich otrzymał uczeń kl. III Damian Drzewiecki. 

 • WIKTORIA CIENIUCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ANNOBORZE LAUREATKĄ KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

  http://www.zoo.zamosc.pl/dat/images/2334b.jpgW dniu 6 marca miało miejsce rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu pt. "Zimowy Przyjaciel Zwierząt" . Aż 622 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przedstawiło w formie prac plastycznych jak pomagają przetrwać zimę zwierzętom. Tym samym udowodniło, że są prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tegorocznej edycji nagrodzona została uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Annoborze, Wiktoria Cieniuch pracująca pod kierunkiem P. Anny Nogal. Uczennica otrzymała nagrodę specjalną Sklepu Papierniczego Art. Creative w Zamościu. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

  http://www.zoo.zamosc.pl/news/216/1/zimowy-przyjaciel-zwierzat.html

 • II MIEJSCE UCZNIÓW Z NASZE SZKOŁY W GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM - "POTYCZKI MATEMATYCZNE"

  Na VII Międzyszkolnych Potyczkach Matematycznych w Szkole Podstawowej w Łucce  godnie reprezentowali naszą szkołę: Mateusz Bordzoł i Mateusz Kucharzyk zdobywając II miejsce, natomiast gorąco dopingowali ich Monika Kisiel i Piotr Wojtyła. Serdecznie gratulujemy.

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DNIEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

  W tym roku przywitaliśmy wiosnę, organizując  Dzień Języka Angielskiego. Głównym celem tej uroczystości była promocja języka angielskiego, a także integracja klas.

  Zaczęliśmy od nauki języka angielskiego w klasach, z tą jednak różnicą, iż nauczali uczniowie klasy VI i VII. Młodsi koledzy i koleżanki byli nie lada zaskoczeniu, kiedy w progu każdej z pracowni stanęli ich starsi koledzy. Odział „O” uczyły Magdalena Kisiel i Wiktoria Rychalska, klasę I – Adrian Cybul i Jakub Woliński, klasę II i III Aleksandra Sobstyn oraz Wiktoria Cieniuch, z kolei klasę IV i V – Jakub Woliński, Wojciech Barwiński, Damian Majewski i Patrycja Marzec.

  Kolejnym punktem programu był apel, który miał za zadanie uświadomić zebranym, że warto uczyć się języków – nie tylko języka angielskiego, i że taka nauka może być niezłą zabawą i przygodą. Oprócz scenek rodzajowych, uzmysławiających wartości płynące ze znajomości angielskiego, uczniowie obejrzeli także trzy prezentacje multimedialne na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Po ich obejrzeniu udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tradycji, obyczajów, czy geografii Wielkiej Brytanii. Za każdą poprawną odpowiedź można było otrzymać słodki upominek - cukierek.

  Tego dnia uczniowie wszystkich klas rywalizowali również ze sobą w trzech konkurencjach: na najładniejszy plakat przedstawiający wcześniej wylosowany kraj anglojęzyczny, strój oraz najlepiej zaśpiewaną piosenkę – oczywiście w języku angielskim. Odział „O” prezentował barwy Irlandii, klasa I wylosowała Kanadę, klasa II i III – Stany Zjednoczone, klasa IV – Anglię, klasa V – Australię, natomiast klasa VI i VII ubrała się w barwy Szkocji.

  Wszystkie klasy wywiązały się z powierzonych im zadań wzorowo!!! Pod okiem swoich wychowawczyń: p. Małgorzaty („O”), p. Joanny Sternik (kl. I), p. Wiesławy  (kl. II i III), p. Sylwii Cieniuch (kl. IV i V) oraz p. Anny Nogal (kl. VI i VII) przygotowały piękne i wyczerpujące temat plakaty oraz kolorowe przebrania.

  Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia i po długich naradach orzekła, iż:

  I mejsce zajęła klasa IV

  II miejsce zajęła klasa V

  III miejsce zajęły ex aequo klasa I i oddział „O”

  Z kolei w konkurencji na najciekawszy strój wygrała klasa II i III, której uczniowie przebrali się za prawdziwych amerykańskich kowbojów!

 • UWAGA!!!

  Z dniem 19.03.2018 następuje zmiana planu lekcji.

  PLAN_LEKCJI

   

   

strona: