Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 piątek 14.12.2018r jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest to dzień rekolekcji adwentowych w Parafii pw. MBNP w Lubartowie.

 • WIZYTA ŚW MIKOŁAJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ANNOBORZE 06.12.2018

  WIZYTA ŚW MIKOŁAJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ANNOBORZE 06.12.2018

  ,, Wszystkie dzieci Mikołaja kochają wszystkie dzieci na niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy..." Wizyta Św. Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez dzieci. Mikołaj przy pomocy Elfa obdarował dzieci prezentami. W podziękowaniu wysłuchał mikołajkowych piosenek i wierszyków. Na koniec spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

 • MIKOŁAJKI W KINIE W LUBLINIE - KL 0-III W SALI ZABAW "KOZIOŁEK"

  MIKOŁAJKI W KINIE W LUBLINIE - KL 0-III W SALI ZABAW "KOZIOŁEK"

  W środę 5 grudnia uczniowie klas młodszych wybrali się do kina na film pt. ,, Hotel Transylwania 3" - bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają. Tym razem Paka Draka wybiera się na odpoczynek luksusowym statkiem. Po seansie dzieci radośnie spędziły czas w sali zabaw ,, Koziołek ". Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnały się z bajkowym miejscem. Dzieci  do szkoły wróciły zadowolone z tak wesoło spędzonego dnia.

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH. 31.11.2018

  UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH. 31.11.2018

   Rokrocznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Annoborze biorą udział w konkursach wojewódzkich organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie odnosząc sukcesy. W tegorocznej edycji konkursów również możemy się pochwalić dużymi osiągnięciami. W V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym pt.Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Niepodległą w Lublinie nasi uczniowie stanęli na podium w kilku kategoriach. Wiktoria Cieniuch zdobyła I miejsce w kategorii literackiej klas siódmych, PiotrWojtyła – II miejsce w kategorii literackiej klas szóstych oraz I miejsce w kategorii plastycznej klas szóstych, Malwina Powroźnik – III miejsce w kategorii literackiej klas szóstych oraz Daria Ochmańska – II miejsce w kategorii plastycznej klas drugich. Warto nadmienić, iż Wiktoria Cieniuch po raz czwarty została finalistką tego konkursu. Ponadto Wiktoria otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami pt. Moja przygoda z legendami polskimi. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem opiekunów: Pani Sylwii Cieniuch, Pani Joanny Sternik i pana Pawła Urbana.

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości literackie i plastyczne prace uczniów miały wydźwięk patriotyczny. Celem konkursów była popularyzacja idei obchodów 100-lecia Niepodległości, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, kreatywności i wyobraźni uczniów, rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości.Honorowy patronat objęli Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk oraz Prezydent Miasta Lublin, Pan Krzysztof Żuk. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom tegorocznej edycji.

  Sylwia Cieniuch

 • MIKOŁAJKI

  6 grudnia to jedna z ulubionych dat dzieci na całym świecie. Tego dnia wielkoduszny Święty obdarowuje prezentami liczne grono oczekujących niespodzianek. Nie zawsze są to jednak rzeczowe upominki. W tym roku Mikołaj zaproponował uczniom naszej szkoły niekonwencjonalne obchody tego dnia. Klasy IV-V zaprosił do kina na film Bella i Sebastian 3 oraz ulubioną przekąskę – pizzę. Uczniowie chętnie przystali na taka propozycję i z radością wybrali się do kina. Po projekcji wzruszającego filmu, w myśl zasady „coś dla ducha, coś dla ciała” udali się do restauracji. Dobry humor i apetyt dopisywał wszystkim. Po tak mile spędzonych mikołajkach uczniowie radośnie wracali do domów.

 • ANDRZEJKI 2018

  ANDRZEJKI 2018

  W czwartek 29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tradycyjnym  wróżbom toważyszyły zabawy i tańce integracyjne, natomiast nasza wspaniała grupa taneczna zaprezentowała swoje umiejętności na parkiecie.

  Dziękujemy rodzicom za przepyszne ciasta i ciasteczka, a wszystkim za miłe towarzystwo i wyśmienitą zabawę.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie, które odbędzie się w dniu 26.11.2018r (poniedziałek) o godzinie 16.30.

  Na spotkaniu będą państwo mogli dowiedzieć się o  postępach i wynikach nauczania swoich dzieci.

 • NASZE DZIEWCZYNY W CZOŁÓWCE

  NASZE DZIEWCZYNY W CZOŁÓWCE

  W piękny, słoneczny dzień 11.11.2018r. w stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Puławach odbyły się Biegi Niepodległości. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantek Szkoły Podstawowej w Annoborze. Bieg na dystansie 1000m jako IV ukończyła Monika Kisiel, która wyprzedziła przed metą Aleksandrę Sobstyn. Ola przekroczyła metę jako V. Zawodniczki otrzymały medale i piękne biało- czerwone koszulki . Mgdalena Kisiel uplasowała się na miejscu VIII. Warto podkreślić, że Monika Kisiel biegła z zawodniczkami starszymi o rok, a rywalizować z najlepszymi w Polsce i być tuż za nimi to zaszczyt. Nasze uczennice są sportową dumą naszej szkoły. Godny uznania jest fakt, że Monika Kisiel zdobyła I miejsce, Aleksandra Sobstyn II miejsce, a Magdalena Kisiel III miejsce w :

  - XXVI GRAND PRIX POLSKI ŚRODKOWO- WSCHODNIEJ W BIEGACH ULICZNYCH I PRZEŁJOWYCH 2018R.

  - SZKOŁA PODSTAWOWA W ANNOBORZE ZAJĘŁA II MIEJSCE W XXVI GRAND PRIX POLSKI ŚRODKOWO -WSCHODNIEJ W BIEGACH ULICZNYCH I PRZEŁAJOWYCH 2018 R.

  - ,, ABY OSIĄGNĄĆ SUKCES , PIERWSZE , CO MUSISZ ZROBIĆ , TO ZAKOCHAĆ SIĘ W CIĘŻKIEJ PRACY...''

 • MECZ POLSKA- FRANCJA Z NASZYMI UCZNIAMI W ROLI KIBICÓW

  MECZ POLSKA- FRANCJA Z NASZYMI UCZNIAMI W ROLI KIBICÓW

   

  W dniu 10,11.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowej imprezie ,jakim był mecz w piłkę ręczną. Zawodniczki MKS PERŁA LUBLIN zmierzyły się z drużyną z Francji. Mecz był pełen emocji i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka i zakończył się remisem 22:22.

    Radością napawa ,że większość uczniów kocha sport i chce przeżywać emocje z nim związane na żywo, gdyż kibicowanie jest jednym z elementów życia sportowego, inspiruje  i motywuje do własnej aktywności fizycznej i nie ważne czy będzie to piłka ręczna, koszykówka , noga, czy siatkówka , a może lekkoatletyka, ważne jest żeby po prostu się ruszać!

   Wróciliśmy bardzo zadowoleni  i rozemocjonowani, ale warto było w ten wieczór wstać od komputera, czy telewizora i być na żywo z zespołem dziewczyn z Lublina.

 • OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole w dniu 9 listopada i miały one różnorodną formę. Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia od pracowników Nadleśnictwa Lubartów - "Ognia Niepodległości'', który został przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski. Następnie uczniowie razem z panią Iwonką Szumiec wykonali 100 pajacyków na stulecie Niepodległej. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczna i przepiękny polonez w wykonaniu uczniów klas 0-IV. Po części oficjalnej nasi uczniowie z klas V-VIII zmagali się w II szkolnym turnieju "KOCHAM CIĘ POLSKO''. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie, którzy reprezentowali 3 drużyny: Annoborskie Orły, Polskie Kwiaty i Czerwone Sokoły. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o Polsce w różnych konkurencjach takich jak: poprawna polszczyzna, kalambury rysunkowe, znane miejsca na mapie, zagadki muzyczne, ogólna wiedza o Polsce. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie jury w składzie pani Wiesława Woźniak i pani Joanna Sternik zdecydowało, że pierwsze miejsce w II turnieju szkolnym "Kocham cię Polsko'' zajęła drużyna Annoborskie Orły w składzie: Monika Kisiel, Maja Gziut, Malwina Powroźnik, Adrian Cybul, Dawid Cybyl i Konrad Żmuda. Na uczniów czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią Jagodę Włoch nową radną naszej miejscowości. Dziękujemy za obecność, miłe słowa i prezenty darowane w postaci książek do naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość została przygotowana przez panią Małgorzatę Rafał.

 • "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" - SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" - SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Szkoła Podstawowa w Annoborze włączyła się w inicjatywę harcerzy z Hufca ZHP Zgierz , która polega na pobieraniu i przenoszeniu "Ognia Niepodległości" z cmentarza legionowego w Polskim Lasku pod Kostiunówką na Wołyniu (miejsca krwawej bitwy legionistów marszałka Piłsudskiego z Rosjanami) do miejsc pamięci w naszym regionie. 
  Ogień Niepodległości przywieli do naszej szkoły pracownicy Nadleśnictwa Lubartów. Został on uroczyście przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski na uroczystości szkolnej poświęconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli Ogień Niepodległości do miejsc pamięci.Uczniowie klasy VIII zanieśli go na cmentarz parafialny w Lubartowie, gdzie jako delegacja szkół gminnych wraz z władzami gminy, miasta i powiatu Lubartowskiego, włączyli się w obchody Święta Niepodległości, składając Ogień Niepodległości na grobach poległych w obronie ojczyzny. Natomiast uczniowie z klas I-III zanieśli Ogień Niepodległości na cmentarz wojenny w Nowodworze Piaskach, oraz złożyli go przy obelisku upamiętniającym porucznika Jana Maleszyka, zamordowanego w Katyniu.
  Przekazywanie Ognia Niepodległości ma na celu, upamiętnienie bohaterskich Polaków, którzy oddali życie w obronie wolnej ojczyzny. Jest symbolicznym łącznikiem pomiędzy ojczyzną a poległymi za jej wolność, których mogiły znajdują się obecnie poza granicami Polski.

 • WYNIKI KONKURSU - "Sowa biblioteczna"

  WYNIKI KONKURSU - "Sowa biblioteczna"

  Uczniowie klas II-VII wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać figurke czy maskotkę – sowę, jako symbol mądrosci i bibliotek. Do rywalizacji staneło 18 uczestników i oczywiście 18 sów wykonanych z różnorodnych materiałów. Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w głosowaniu na najpiękniejszą sówkę. I tak miejsce I przypadło figurce wykonanej przez Damiana Ochmańskiego z kl. VI, II-Wiktorii Cieniuch z kl. VII, III-Oli Walkowskiej z kl. II, IV- Hanii Błaszczak z kl. III a V- Wiktorii Cybul z kl. III i Damianowi Cybul z kl. II. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy słodycze. Sponsorem nagród był market Kaufland, którego kierownictwu składamy serdeczne podziękowania. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • WYRÓŻNIENIA SPORTOWE DLA NASZYCH UCZENNIC

  WYRÓŻNIENIA SPORTOWE DLA NASZYCH UCZENNIC

  W dniu 31 X 2018r. na Sesji Rady Gminy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe uczniom  naszej gminy. Ubiegły rok szkolny obfitował w wiele sukcesów  naszych wspaniałych lekkoatletek, niestety te prestiżowe zawody biegowe nie wchodziły w skład harmonogramu igrzysk szkolnych, dlatego nasza szkoła w tym roku  nie mogła ubiegać się o tytuł ,, NAJWIEKSZE SPORTOWE OSIAGNIĘCIE W GMINIE LUBARTÓW”. Za swoje osiągnięcia nasze uczennice: Monika Kisiel, Magdalena Kisiel oraz Aleksandra Sobstyn zostały WYRÓŻNIONE nagrodami książkowymi. Gratulujemy naszym sportsmenkom i życzymy dalszych sukcesów.

 • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA WOJENNEGO NOWODWÓR PIASKI

  PORZĄDKOWANIE CMENTARZA WOJENNEGO NOWODWÓR PIASKI

  W dniu 31.10.2018 r. odbyła się Akcja Sprzątania Cmentarza Wojennego położonego w kompleksie leśnym na terenie Nowodworu -Piaski. Prace porządkowe polegały na: wygrabieniu liści i zebraniu śmieci. Po uporządkowaniu terenu cmentarza, przedszkolaki i uczniowie  zapalili na mogiłach znicze i położyli kwiaty.

  Akcja porzadkowania cmentarza jest corocznym działaniem naszych uczniów w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego.

 • UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY NAGRODZONE W XVIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NASZ PAPIEŻ"

  UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY NAGRODZONE W XVIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NASZ PAPIEŻ"

  Uczennice naszej szkoły Nikola Lisek, Natalia Małyska i Wiktoria Cieniuch zostały nagrodzone na XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II- Nasz Papież" Na konkurs nadesłano ponad 700 prac plastycznych z całego powiatu, a nawet województwa. Cieszymy się, że prace naszych uczennic spodobały się JURY . Dziewczęta otrzymały maskotki i pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY

 • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLASY I 25.10.2018 r.

  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLASY I    25.10.2018 r.

  25 października 2018 r. nadszedł czas, gdy uczniowie klasy pierwzszej złożyli pierwsze w swoim życiu ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Małyska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia przy pomocy wielkiego ołówka, a wychowawczyni - pani Wiesława Woźniak wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

  Dzieci musiały też  zaprezentować swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Swoim występem wzbudziły aplauz wśród zgromadzonej publiczności i tym samym udowodniły, że są godne być uczniami naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło musiały poddać się otrzęsinom, które zorganizował Samorząd Uczniowski. Było wypicie soku z  cytryny z uśmiechem oraz ćwiczenia fizyczne. Na koniec rodzice pierwszoklasistów zorganizowali pyszny poczęstunek.

  Ten szczególny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej i ich rodziców.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM 18.10.2018r.

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM 18.10.2018r.

  W czwartek 18.10.2018 r. dzielnicowy naszej miejscowości pan Norbert Ćmiel odwiedził uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim spotkania było "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym."

  Funkcjonariusz przestrzegał dzieci przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą zdarzyć się w trakcie drogi do szkoły. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych oraz zasad bezpiecznego podróżowania różnego rodzaju pojazdami.

  Dzielnicowy przypomniał uczniom także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ostrzegał przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywania swoich danych czy też zdjęć ze swoim wizerunkiem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i zadawwali pytania.

 • ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  Informujemy, że od 24 października funkcjonuje w naszej szkole świetlica środowiskowa. Środki na jej funkcjonowanie pochodzą z GOPS w Lubartowie. Zajęcia na świetlicy odbywają się w:

  - środy w godz. 14.25 -16.25

  - czwartki w godz. 14.25 -16.25

  Zajęcia prowadzi pani Joanna Sternik.

  Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VIII oraz oddział przedszkolny.

 • W ramach zajęć z tematu „Co z czego otrzymujemy . Z wizytą w mleczarni” nasze przedszkolaki poznały etapy powstawania mleka i mogły poznać produkty, które otrzymujemy z mleka. Degustowały różne przetwory mleczne, które przyniosły z domu: różne jogurty, serki, śmietanę, masło oraz różnego rodzaju sery. Dzieciom towarzyszyły gry i zabawy z mlekiem w roli głównej.  Na koniec przedszkolaki z pomocą swojej pani wykonały eksperyment, który polegał na zanurzeniu kolorowych cukierków w mleku, czego efektem było powstanie kolorowej tęczy. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom, że mleko i przetwory mleczne to cenne źródło wapnia, białka oraz składników niezbędnych do rozwoju małego człowieka.

strona: