Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • MECZ POLSKA- FRANCJA Z NASZYMI UCZNIAMI W ROLI KIBICÓW

  MECZ POLSKA- FRANCJA Z NASZYMI UCZNIAMI W ROLI KIBICÓW

   

  W dniu 10,11.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowej imprezie ,jakim był mecz w piłkę ręczną. Zawodniczki MKS PERŁA LUBLIN zmierzyły się z drużyną z Francji. Mecz był pełen emocji i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka i zakończył się remisem 22:22.

    Radością napawa ,że większość uczniów kocha sport i chce przeżywać emocje z nim związane na żywo, gdyż kibicowanie jest jednym z elementów życia sportowego, inspiruje  i motywuje do własnej aktywności fizycznej i nie ważne czy będzie to piłka ręczna, koszykówka , noga, czy siatkówka , a może lekkoatletyka, ważne jest żeby po prostu się ruszać!

   Wróciliśmy bardzo zadowoleni  i rozemocjonowani, ale warto było w ten wieczór wstać od komputera, czy telewizora i być na żywo z zespołem dziewczyn z Lublina.

 • OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole w dniu 9 listopada i miały one różnorodną formę. Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia od pracowników Nadleśnictwa Lubartów - "Ognia Niepodległości'', który został przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski. Następnie uczniowie razem z panią Iwonką Szumiec wykonali 100 pajacyków na stulecie Niepodległej. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczna i przepiękny polonez w wykonaniu uczniów klas 0-IV. Po części oficjalnej nasi uczniowie z klas V-VIII zmagali się w II szkolnym turnieju "KOCHAM CIĘ POLSKO''. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie, którzy reprezentowali 3 drużyny: Annoborskie Orły, Polskie Kwiaty i Czerwone Sokoły. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o Polsce w różnych konkurencjach takich jak: poprawna polszczyzna, kalambury rysunkowe, znane miejsca na mapie, zagadki muzyczne, ogólna wiedza o Polsce. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie jury w składzie pani Wiesława Woźniak i pani Joanna Sternik zdecydowało, że pierwsze miejsce w II turnieju szkolnym "Kocham cię Polsko'' zajęła drużyna Annoborskie Orły w składzie: Monika Kisiel, Maja Gziut, Malwina Powroźnik, Adrian Cybul, Dawid Cybyl i Konrad Żmuda. Na uczniów czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią Jagodę Włoch nową radną naszej miejscowości. Dziękujemy za obecność, miłe słowa i prezenty darowane w postaci książek do naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość została przygotowana przez panią Małgorzatę Rafał.

 • "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" - SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  "OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI" - SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Szkoła Podstawowa w Annoborze włączyła się w inicjatywę harcerzy z Hufca ZHP Zgierz , która polega na pobieraniu i przenoszeniu "Ognia Niepodległości" z cmentarza legionowego w Polskim Lasku pod Kostiunówką na Wołyniu (miejsca krwawej bitwy legionistów marszałka Piłsudskiego z Rosjanami) do miejsc pamięci w naszym regionie. 
  Ogień Niepodległości przywieli do naszej szkoły pracownicy Nadleśnictwa Lubartów. Został on uroczyście przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Małyski na uroczystości szkolnej poświęconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli Ogień Niepodległości do miejsc pamięci.Uczniowie klasy VIII zanieśli go na cmentarz parafialny w Lubartowie, gdzie jako delegacja szkół gminnych wraz z władzami gminy, miasta i powiatu Lubartowskiego, włączyli się w obchody Święta Niepodległości, składając Ogień Niepodległości na grobach poległych w obronie ojczyzny. Natomiast uczniowie z klas I-III zanieśli Ogień Niepodległości na cmentarz wojenny w Nowodworze Piaskach, oraz złożyli go przy obelisku upamiętniającym porucznika Jana Maleszyka, zamordowanego w Katyniu.
  Przekazywanie Ognia Niepodległości ma na celu, upamiętnienie bohaterskich Polaków, którzy oddali życie w obronie wolnej ojczyzny. Jest symbolicznym łącznikiem pomiędzy ojczyzną a poległymi za jej wolność, których mogiły znajdują się obecnie poza granicami Polski.

 • WYNIKI KONKURSU - "Sowa biblioteczna"

  WYNIKI KONKURSU - "Sowa biblioteczna"

  Uczniowie klas II-VII wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez szkolną bibliotekę. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać figurke czy maskotkę – sowę, jako symbol mądrosci i bibliotek. Do rywalizacji staneło 18 uczestników i oczywiście 18 sów wykonanych z różnorodnych materiałów. Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w głosowaniu na najpiękniejszą sówkę. I tak miejsce I przypadło figurce wykonanej przez Damiana Ochmańskiego z kl. VI, II-Wiktorii Cieniuch z kl. VII, III-Oli Walkowskiej z kl. II, IV- Hanii Błaszczak z kl. III a V- Wiktorii Cybul z kl. III i Damianowi Cybul z kl. II. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy słodycze. Sponsorem nagród był market Kaufland, którego kierownictwu składamy serdeczne podziękowania. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • WYRÓŻNIENIA SPORTOWE DLA NASZYCH UCZENNIC

  WYRÓŻNIENIA SPORTOWE DLA NASZYCH UCZENNIC

  W dniu 31 X 2018r. na Sesji Rady Gminy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe uczniom  naszej gminy. Ubiegły rok szkolny obfitował w wiele sukcesów  naszych wspaniałych lekkoatletek, niestety te prestiżowe zawody biegowe nie wchodziły w skład harmonogramu igrzysk szkolnych, dlatego nasza szkoła w tym roku  nie mogła ubiegać się o tytuł ,, NAJWIEKSZE SPORTOWE OSIAGNIĘCIE W GMINIE LUBARTÓW”. Za swoje osiągnięcia nasze uczennice: Monika Kisiel, Magdalena Kisiel oraz Aleksandra Sobstyn zostały WYRÓŻNIONE nagrodami książkowymi. Gratulujemy naszym sportsmenkom i życzymy dalszych sukcesów.

 • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA WOJENNEGO NOWODWÓR PIASKI

  PORZĄDKOWANIE CMENTARZA WOJENNEGO NOWODWÓR PIASKI

  W dniu 31.10.2018 r. odbyła się Akcja Sprzątania Cmentarza Wojennego położonego w kompleksie leśnym na terenie Nowodworu -Piaski. Prace porządkowe polegały na: wygrabieniu liści i zebraniu śmieci. Po uporządkowaniu terenu cmentarza, przedszkolaki i uczniowie  zapalili na mogiłach znicze i położyli kwiaty.

  Akcja porzadkowania cmentarza jest corocznym działaniem naszych uczniów w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego.

 • UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY NAGRODZONE W XVIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NASZ PAPIEŻ"

  UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY NAGRODZONE W XVIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NASZ PAPIEŻ"

  Uczennice naszej szkoły Nikola Lisek, Natalia Małyska i Wiktoria Cieniuch zostały nagrodzone na XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II- Nasz Papież" Na konkurs nadesłano ponad 700 prac plastycznych z całego powiatu, a nawet województwa. Cieszymy się, że prace naszych uczennic spodobały się JURY . Dziewczęta otrzymały maskotki i pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY

 • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLASY I 25.10.2018 r.

  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLASY I    25.10.2018 r.

  25 października 2018 r. nadszedł czas, gdy uczniowie klasy pierwzszej złożyli pierwsze w swoim życiu ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Małyska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia przy pomocy wielkiego ołówka, a wychowawczyni - pani Wiesława Woźniak wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

  Dzieci musiały też  zaprezentować swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Swoim występem wzbudziły aplauz wśród zgromadzonej publiczności i tym samym udowodniły, że są godne być uczniami naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło musiały poddać się otrzęsinom, które zorganizował Samorząd Uczniowski. Było wypicie soku z  cytryny z uśmiechem oraz ćwiczenia fizyczne. Na koniec rodzice pierwszoklasistów zorganizowali pyszny poczęstunek.

  Ten szczególny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej i ich rodziców.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM 18.10.2018r.

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM 18.10.2018r.

  W czwartek 18.10.2018 r. dzielnicowy naszej miejscowości pan Norbert Ćmiel odwiedził uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim spotkania było "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym."

  Funkcjonariusz przestrzegał dzieci przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą zdarzyć się w trakcie drogi do szkoły. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych oraz zasad bezpiecznego podróżowania różnego rodzaju pojazdami.

  Dzielnicowy przypomniał uczniom także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ostrzegał przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywania swoich danych czy też zdjęć ze swoim wizerunkiem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i zadawwali pytania.

 • ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

  Informujemy, że od 24 października funkcjonuje w naszej szkole świetlica środowiskowa. Środki na jej funkcjonowanie pochodzą z GOPS w Lubartowie. Zajęcia na świetlicy odbywają się w:

  - środy w godz. 14.25 -16.25

  - czwartki w godz. 14.25 -16.25

  Zajęcia prowadzi pani Joanna Sternik.

  Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VIII oraz oddział przedszkolny.

 • W ramach zajęć z tematu „Co z czego otrzymujemy . Z wizytą w mleczarni” nasze przedszkolaki poznały etapy powstawania mleka i mogły poznać produkty, które otrzymujemy z mleka. Degustowały różne przetwory mleczne, które przyniosły z domu: różne jogurty, serki, śmietanę, masło oraz różnego rodzaju sery. Dzieciom towarzyszyły gry i zabawy z mlekiem w roli głównej.  Na koniec przedszkolaki z pomocą swojej pani wykonały eksperyment, który polegał na zanurzeniu kolorowych cukierków w mleku, czego efektem było powstanie kolorowej tęczy. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom, że mleko i przetwory mleczne to cenne źródło wapnia, białka oraz składników niezbędnych do rozwoju małego człowieka.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 12.10 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poprzez część artystyczną i piękną piosnkę pt.: PRZEPRASZAMY WAS ZA WSZYSTKO podziękowali nauczycielom za ich codzienny trud przekazywania wiedzy oraz wychowywanie wciąż nowych pokoleń. Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

  Piękne życzenia dla nauczycieli odczytali: Kuba Woliński i Damian Ochmański. A oto ich treść:

  „Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku, niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu".

 • Wycieczka na Majdanek

  Wycieczka na Majdanek

  3 października uczniowie klas VII-VIII pojechali na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 mieścił się tu niemiecki obóz koncentracyjny. Po przybyciu na miejsce czekała na nas pani przewodnik. Pod jej czujnym okiem uczniowie zostali oprowadzeni szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić baraki obozowe i poznać warunki, w jakich żyli więźniowie. Ogromnym wrażenie wywarły na nas wszystkich komory gazowe, krematorium oraz „doły śmierci”, w których jednego dnia Niemcy zabili około 18 tysięcy Żydów. Pobyt na Majdanku uczniowie zakończyli w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu.

  Następnie udaliśmy się do kina na projekcję filmu „Dywizjon 303”. Film opowiada prawdziwą historię polskich lotników, członków słynnego Dywizjonu 303 od momentu szkolenia, aż po słynną i największą bitwę powietrzną II wojny światowej.

  Pobyt na Majdanku i film uświadomiły uczniom, że należy doceniać fakt, iż żyjemy w wolnym, niepodległym kraju i musimy pamiętać o tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które odbędą się 17.10.2018r (środa) w godz. 16.00-17.00.

 • Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

  Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

  Szkolna biblioteka bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą jest market Biedronka. W tym celu uczniowie klas I-III wzięli udział w „Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania”. Dzieci przebrane za ulubione postaci pluszaków-Słodziaków wysłuchały opowiadania z książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie wzięły udział w zabawach muzycznych, plastycznych i językowych pod kierunkiem bibliotekarza pani Sylwii Cieniuch.

 • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE JAWIDZ

  PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE JAWIDZ

  18 września  2018 r.  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią i rodzicami wybrały się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Jawidz. Celem wizyty było sprawdzenie czy " pani jesień'' zawitała już do lasu. Na miejscu na przedszkolaków czekał podleśniczy Michał Walkowski tata naszego Krzysia, który opowiedział nam o przygotowaniach zwierząt do zimy oraz o wycince drzew zaatakowanych przez korniki. Dzieci były bardzo zdziwione, że taki mały owad może powodować takie wielkie szkody. Korzystając ze słonecznej pogody udaliśmy się na spacer po leśnych ścieżkach, gdzie przedszkolaki mogły podziwiać uroki przyrody oraz przyjrzeć się z bliska darom jesieni, np. grzybom, kasztanom i żołędziom. Po długim spacerze przedszkolaki chętnie zjadły kiełbaski upieczone samodzielnie przez nich przy ognisku. Na zakończenie wizyty dzieci mogły pobawić się na placu zabaw oraz spędzić miło czas na zabawach ze swoimi rodzicami. Ile było przy tym śmiechu.

 • JUBILEUSZOWA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA– Polska

  JUBILEUSZOWA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA– Polska

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W naszej szkole akcja została przeprowadzona w dniu 20 września 2018 r. Uczniowie z klas 0-III porządkowali okolice boiska szkolnego, a uczniowie klas IV-VIII zebrali śmieci w okolicy dróg prowadzących przez naszą miejscowość.

 • ZAJĘCIA NA BASENIE

  ZAJĘCIA NA BASENIE

  Od dzisiaj uczniowie naszej szkoły realizują czwartą godzinę  wychowania fizycznego na krtytej pływalni "Orka" w Wólce Rokickiej" Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i podoba im się taka alternatywa dla zwyczajnych lekcji WF-u

 • WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1 W dniu 12.09.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas III-VIII w demokratycznych wyborach zagłosowali na swoich przedstawicieli. Komisja skrutacyjna, po przeliczeniu głosów, ogłosiła wyniki głosowania. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII Aleksandra Sobstyn, Zastępcą – Jakub Woliński także z klasy VIII, zaś Sekretarzem- Wojciech Barwiński uczeń klasy VII. Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego uczniowie wybrali p. Iwonę Szumiec.

   

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 11.09.2018 o godz. 16.00 w naszej szkole. Bedziecie się państwo mogli poznać zasady oceniania uczniów z poszczególonych przedmiotów  w bieżącym roku szkolnym.

  ZAPRASZAMY

strona: