Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Nawigacja

Wolne dni

 • Ferie w naszej szkole

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Annoborze miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły i poza nią. Mimo iż zimowa aura nie przyniosła wymarzonego śniegu, to i tak grupa dzieci spędziła czas, wolny od zajęć szkolnych w ciekawy sposób pod okiem p. Małgorzaty Rafał. W ramach kampanii „Postaw na rodzinę” dzieci spotkały się z panią dietetyk Izabelą Kossak, która przedstawiła piramidę zdrowego żywienia oraz wskazała, co należy robić i jeść, aby być zdrowym i uśmiechniętym. Dzieci dostały wskazówki, które produkty są zdrowe, a których należy unikać. Pod koniec spotkania wspólnie z panią dietetyk przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe, które z wielkim apetytem były potem zjedzone. Kolejny dzień to wyjazd do kina w Lublinie na film pt. „Cudowny chłopiec”. Jest to poruszająca historia 10 letniego Auggiego, który urodził się z deformacją twarzy. Po kilku latach nauki w domu zostaje uczniem szkoły publicznej. Próbuje się odnaleźć w nowym środowisku, chce aby rówieśnicy dostrzegli jego piękno, które kryje się w jego wnętrzu. Chłopiec przekona się jak okrutne bywają dzieci. Film okazał się prawdziwą lekcją wychowawczą, która ukazuje co jest w naszym życiu najważniejsze: przyjaźń, tolerancja i miłość rodzica. Dzień trzeci pozwolił dzieciom spędzić czas aktywnie podczas różnego rodzaju grach zespołowych, konkursach sprawnościowych oraz trenowaniu umysłu przy grach planszowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie przygotowali plakat pt. „Bezpieczne ferie”. Zajęcia sfinansowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie.

 • UWAGA!!!

  Z dniem 12.02.2018 następuje zmiana planu lekcji.

  PLAN LEKCJI 2017-2018

   

   

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  "W karnawale czas na bale…"- zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie bawili się przy dźwiękach muzyki tanecznej. O pyszny poczęstunek zadbali rodzice naszych uczniów. Tańczącym dopisywał świetny humor,  zmęczeni i zadowoleni czekają na następną zabawę.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 24.01.2018 r (środa) o godzinie 16.00. Na spotkaniu będą państwo mogli dowiedzieć się o postępach i wynikach nauczania swoich dzieci w I pólroczu roku szkolnego 2017/2018.

 • BEZPIECZNE FERIE 2018

   

  W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem 8 i 11  stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Lubartów, panem Andrzejem Ochalskim . Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, poboczu. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.Zapraszamy do galerii ALBUM FOTOGRAFICZNY na fotoreportarz z tej wizyty

 • SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2018 - WYNIKI

  W dniu 9.01.2018 r. już po raz czternasty  Szkoła Podstawowa w Annoborze  gościła uczestników Gminnego Konkursu Muzycznego "Szkolne kolędowanie". Udział w nim wzięli przedstawiciele siedmiu placówek: Szkoły Podstawowej w Brzezinach, Łucce, Mieczysławce, Nowodworze, Skrobowie, Szczekarkowie, Wólce Rokickiej , oraz  przedstawiciele naszej społeczności szkolnej.

  Kolędy i pastorałki pięknie i z zaangażowaniem wyśpiewali nam uczniowie klas I-VII  oraz oddziałów przedszkolnych. Dzieci przygotowywały się pod opieką i kierunkiem swoich nauczycieli.

   Rywalizacja okazała się bardzo zacięta, a poziom wykonania bardzo wysoki. Jury w składzie:   pani Anna Kozak – instruktor  w Lubartowie , pani Anita Kusio – Dyrektor SZASz  w Lubartowie pani Beata Wilczyńska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie i pan Tadeusz Wiak Przewodniczący Komisji Oświaty  miało duży problem z wyborem najlepszych wokalistów.

  Po negocjacjach ogłoszono wyniki, które przedstawiały się następująco:

  Kategoria kl. 0 - Przedszkolaki:

  • I miejce : Patrycja Rak  –SP w  Skrobowie
  • II miejsce: Maria Łukasik   - SP w Szczekarkowie
  • III miejsce: Julia Egiert  – SP w Wólce Rokickiej
  • Wyróżnienia:  Aleksander Cieniuch   Przedszkole w Łucce

      Natalia Dybała  – SP Nowodworze

  i   Aleksandra Kosior – SP Brzeziny

   

  Kategoria kl. I :

  • I miejsce: - Jakub Kuśmirek  - SP Mieczysławka
  • II miejsce: Amelia Paluszek  - SP Łucka
  • III miejsce: Anna Guz  - SP Szczekarków
  • Wyróżnienie: Lena Wasak - SP Wólka Rokicka
  • Wyróżnienie: Nikola Puła  - SP Brzeziny

   

  Kategoria kl. II:

  • I miejsce:   - Alicja Reszka -  SP Łucka
  • II miejsce:   – Julia Urban  - SP Wólka Rokicka
  • III miejsce:   -  Agata Skrobowska - SP Nowodwór

   

   

  Kategoria kl. III

  • I miejsce:   Aneta Mazurek   - SP Wólka Rokicka
  • II miejsce: Klaudia Kapusta   - SP Brzeziny
  • III miejsce: Zuzanna  Aftyka - SP  Szczekarków
  • Wyróżnienie: Hanna Kloc  – SP Łucka
  • Wyróżnienie: Sylwia Domańska - SP Nowodwór

  Kategoria klasy IV-VII

  • I miejsce ex aequo:   Hanna Wierzchoń   - SP Annobór i Oliwia Urbaś SP Łucka
  • II miejsce: Kinga Granat    - SP  Skrobów
  • III miejsce:  Natalia Przysiadła  - SP  Wólka Rokicka

  Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Gmina Lubartów

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

   

   

   

 • WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
  a Nowy Rok  2018   Dobrym Czasem
                                                      (K. I. Gałczyński)

  Ze szczerego serca w ten piękny czas,
  gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
  życzymy miłości, bez trosk i złości,
  a w Nowym 2018 Roku
  marzeń spełnienia  i pomyślności.


             Społeczność Szkoły Podstawowej w Annoborze  
          
   

 • PIERWSZY NUMER GAZETKI SZKOLNEJ "ANNOBORSKIE SPRAWKI ZE SZKOLNEJ ŁAWKI"

  Zapraszamy do przeczytania pierwszego numeru naszych „Annoborskich sprawek ze szkolnych ławek”. Zespół redakcyjny, w składzie: Magdalena i Monika Kisiel, Aleksandra Sobstyn, Wiktoria Cieniuch, Mateusz Kucharzyk, Mateusz Bordzoł oraz Wiktoria Rychalska, przygotował świąteczne wydanie naszej szkolnej gazety. W grudniowym numerze przeczytać można m.in. o sukcesach naszych uczniów, sportowej pasji naszych koleżanek z klasy VII, ważnych wydarzeniach z życia szkoły, zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Można także pośmiać się, czytając świąteczne kawały. Naszą gazetkę oraz redakcyjne poczynania zespoły redakcyjnego można także śledzić na stronie internetowej www.juniormedia.pl. To właśnie na tej platformie tworzymy nasze czasopismo. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy, którego organizatorem jest m.in. „Kurier Lubelski”.
  Mamy nadzieję, że spodobają wam się nasze artykuły.
  Życzymy miłej lektury!

  annoborskie-sprawki-ze-szkolnej-lawki-7-podglad.pdf

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII NA CMENTARZU WOJENYM NOWODWÓR-PIASKI

  We wtorek 12 grudnia nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w  uroczystym podsumowaniu projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubartowie p.n. „Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie Gminy Lubartów”, które miało miejsce przed wyremontowanym cmentarzem wojennym w miejscowości Nowodwór-Piaski. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe Gminy Lubartów radni, kierownicy jednostek organizacyjnych, księża, mieszkańcy, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie szkół. Zrewitalizowane miejsca pamięci, montaż stałych wystaw edukacyjnych ze skrzynką historii mówionej, przygotowane foldery edukacyjne z historycznym tłem oraz prezentacja żywej lekcji historii mają posłużyć nam wszystkim, obecnie żyjącym w czasach pokoju, by nie bacząc na narodowość lub wyznanie osób, którym przyszło spocząć tu na polskiej ziemi, otoczyć należytą czcią i szacunkiem. Delegacja, reprezentująca Gminę Lubartów – Beata Wilczyńska, Krzysztof Kopyść oraz Stanisław Borzęcki, złożyła symboliczne wiązanki kwiatów, a nasza młodzież szkolna zapaliła znicze. Na zakończenie uroczystości można było posmakować wojskowych przysmaków: sucharów, suszonej wołowiny, grochówki, a także rozgrzać się gorącą herbatą.

 • HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY - "ZAMIAST DYMKA WITAMINKA"

     W dniu 08. 12.017r. w naszej szkole było pełno emocji związanych z happeningiem antynikotynowym Zamiast Dymka- Witaminka. Cieszyliśmy się niezmiernie że zawitali do nas znamienici zaproszeni goście, którzy zasiedli jako jurorzy i przyznawali drużynom punkty- jabłuszka.

          Na początku wszyscy obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pod  tytułem ,, SĄD NAD PAPIEROSEM ‘’.

   Następnie klasy V, VI i VII rywalizowały ze sobą. Musiały zaprezentować scenkę antynikotynową, piosenkę antynikotynową , wykazać się wiedzą z zakresu szkodliwości palenia, a także sprawnością fizyczną.

     Tryumf odniosła  klasa VI, na II miejscu znalazła się  klasa V , zaś VII klasa zajęła  miejsce III.

    Równocześnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Dzieci pięknie ukazały ,że palenie szkodzi zdrowiu a , kreatywność i pomysłowość zostały nagrodzone egzotycznymi owocami.

  W kategorii klas IV- VI I

  I miejsce zajęła: Wiktoria Cieniuch

  II miejsce zajęli: Damian Ochmański, Malwina Powroźnik i Piotr Wojtyła

  III miejsce zajęła: Martyna Majewska

   

  W kategorii Klas 0-III

  I miejsce zajęły : Wiktoria Cybul , Ola Walkowska

  II miejsce Wiktoria Lisek

  III miejsce Daria Ochmańska

  Wyr.: Jakub Powroźnik

   

 • WARSZTATY PLASTYCZNE U PRZEDSZKOLAKÓW

  13 grudnia 2017 r. w grupie naszych przedszkolaków zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” miał wprowadzić wszystkich w nastrój zbliżających się świąt. Głównym celem spotkania była integracja grupy, rozwijanie aktywności twórczej oraz wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanej ze świętami. W rodzinnej atmosferze przy muzyce kolęd powstały piękne, błyszczące bombki, które potem ozdobiły choinkę. Dzięki mamie Dawidka i Wiktorii przedszkolaki mogły ozdabiać przepyszne pierniki, które po chwili były z apetytem pałaszowane. Spotkanie było wspaniałym wprowadzeniem w nastrój zbliżających się świąt.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE

  Informujemy, że 15.12.2017r (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest to dzień rekolekcji adwentowych w Parafii pw. MBNP w Lubartowie. Msza św. z nauką dla dzieci klas IV-VII o godzinie 10.00 natomiast dla dzieci klas I-III o godzinie 12.00.

 • WARSZTATY SZTUKI LUDOWEJ

  Wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznych warsztatach sztuki ludowej pod kierunkiem pani Wiesławy Kucharzyk artystki ludowej z Majdanu Kozłowieckiego. Wykonali ozdoby choinkowe ze słomy – gwiazdki, anioły, bombki. Słomkowe prace posłużyły do bożonarodzeniowej dekoracji Urzędu Gminy Lubartów. Do obejrzenia prac zapraszamy do holu Urzędu.

 • MIKOŁAJKI W KLASIE I

  6 grudnia2017 roku do klasy I przybył niecodzienny gość – pani Mikołajkowa. Z wielką radością szykowaliśmy się do tego spotkania. Każdy przygotował niespodziankę w formie kartki świątecznej dla kolegi lub koleżanki. W tym dniu wszyscy przyszli w mikołajkowych czapkach. Przy piosenkach o Mikołaju dzieci ozdabiały pierniczki przygotowane przez mamę jednego z uczniów. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. To był cudowny czas, którego nigdy nie zapomnimy.

 • MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

  6 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się finał zabawy mikołajkowej. Zabawa polegała na napisaniu listu do … nieznanego przyjaciela. List mógł zawierać cytaty, wiersze, życzenia czy co tam komu miłego przyszło do głowy. Ważne, by był miły i anonimowy. Następnie wszyscy, którzy brali udział w korespondencji losowali dla siebie list i słodkości. Dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy do następnych już wkrótce.

 • "Razem uczymy dzieci programowania"

  1 grudnia w grupie przedszkolaków odbyły się warsztaty pod hasłem " Razem uczymy dzieci programowania". Na prośbę p. Małgorzaty Rafał do naszej szkoły zawitały Ozoboty , które miały zaprezentować przygodę czarowania. Przygoda rozpoczęła się od trzech wyzwań na Macie z kubeczkami. Przedszkolaki poradziły sobie z wyzwaniem, co otworzyło im drogę do chwili, w której mogli poznać drużynę  Ozobotów. Na początku  przygotowaliśmy choinkę. Wrażenie było niesamowite patrząc na drużynę Ozobotów podziwiających dzieło przedszkolaków i jeżdżących po naszym drzewku choinkowym. Na zakończenie podjęliśmy wyzwanie Skarpeta Świętego Mikołaja!!! Rewelacja ... na tym polega też równanie szans, kiedy Ozoboty docierają niemalże wszędzie.  A wszystko to dzięki EDU SENSE i akcji Razem Uczymy Dzieci Programowania oraz p. Edycie Borowicz- Czuchrycie, kóra wprowadziła nas w świat programowania i Ozobotów. Nasze przedszkolaki czekają na więcej...

 • KONSULTACJE

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje, które odbędą się w dniu 11.12.2017r (poniedziałek) o godzinie 16.00

  Na spotkaniu będą państwo mogli dowiedzieć się o  postępach i wynikach nauczania swoich dzieci.

 • LAUREATKI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

  Wielki sukces naszych dwóch uczennic, mianowicie Wiktoria Cieniuch z kl. VI otrzymała I miejsce w kategorii literackiej a Aleksandra Sobstyn z kl. VII -II miejsce w kategorii plastycznej w IV Wojewódzkim Konkursie Literacko - Plastycznym Poświęconym Bibliotekom Szkolnym pt. "Moja przygoda w szkolnej bibliotece ze znanym lublinianinem".

 • ANDRZEJKI 2017

  W czwartek 30 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tradycyjnym  wróżbom toważyszyły zabawy i tańce integracyjne, natomiast nasze wspaniałe grupy taneczne zaprezentowały swoje umiejętności na parkiecie.

  Dziękujemy rodzicom za przepyszne ciasta i ciasteczka, a wszystkim za miłe towarzystwo i wyśmienitą zabawę.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     W dniu 29 listopada 2017 r. z okazji Dnia Pluszowego Misia , miś zaprosił całą społeczność Szkoły Podstawowej w Annoborze  na „Bal w pokoiku lal”. Zabawę rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego „To i owo”  pod kierunkiem p. Sylwii Cieniuch. Następnie uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w słodkich misiowych konkurencjach jak np. zlizywanie miodku, rozpoznawanie owoców po ich smaku czy rysowanie portretu misia z zasłoniętymi oczami. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Na koniec miś poczęstował wszystkich słodyczami oraz zaprosił do skorzystania z” Fotobudki” i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z misiem. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i obiecali, że przyjdą na bal za rok.

strona: